کانکس املاک پردیس فقط از اتحادیه املاک مجوز دارد/ مختاری: دیگر به بناهای موقت مجوز نمی‌دهیم

جستجو
صفحه اصلی
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
کانکس املاک پردیس فقط از اتحادیه املاک مجوز دارد/ مختاری: دیگر به بناهای موقت مجوز نمی‌دهیم
کانکس املاک پردیس فقط از اتحادیه املاک مجوز دارد/ مختاری: دیگر به بناهای موقت مجوز نمی‌دهیم

پیام پردیس/ علی مختاری آذر  در خصوص کانکس املاک ورودی فاز ۱۱ شهر جدید پردیس اظهار کرد: آقای سیری مالک این بنگاه، تیرماه سال گذشته در این اتحادیه تشکیل پرونده برای اخذ جواز کسب را ارائه کرد. مطابق ماده ۱۲ قانون نظام صنفی هر آنچه را که نیاز بود از این فرد بگیریم، دریافت کردیم.

وی افزود: زمین این فرد دارای سند شخصی و متعلق به خودشان است. این سند اردیبهشت ماه سال ۸۴ صادر شده است.

وی بیان کرد: برای احراز هویت مالکیت یا باید متقاضی مالک باشد یا اینکه دارای اجارهنامه رسمی باشد. از سوی دیگر اسناد هویتی این فرد کاملا درست بوده و سوء سابقه کیفری و اعتیاد هم نداشت. از اتاق اصناف کتبا تقاضا کردیم برای این فرد چه باید بکنیم چراکه بنای دائم ندارد و بنا موقت است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک پردیس یادآور شد: برای اولین بار بود که در شهرستان پردیس با چنین موردی (املاک کانکسی) مواجه شدیم، در نهایت هیچ قانونی را نیافتیم که نمی توانیم به این فرد مجوز بدهیم. به استناد مواد قانونی کار را دادیم و این فرد را به اداره اماکن معرفی کردیم،اداره امکان نیز مردادماه سال ۹۸ طی نامهای بلامانع بودن صدور مجوز را به ما اعلام کردند. انشعابات آب، برق، گاز و ... نیز هیچ ایرادی نداشته و هیئت مدیره اتحادیه املاک پردیس نیز این مجوز را امضا کردهاند.

مختاری آذر گفت: بعد از این اتفاق به اتاق اصناف رفتیم و به کمیسیون نظارت درخواست دادیم که به صورت استثنایی جزو ضوابط خاص بیاید که ما برای صدور جواز در دسته املاک الزاما بنا باید دائم باشد و دیگر به چنین بناهایی مجوز نخواهیم داد.

مالک کانکس املاک پردیس نیز توضیحی را به شرح زیر به خبرگزاری ارسال کرده است؛

« مالک مجموعه اراضی ضلع جنوبی فاز ۱۱ در سال  ۱۳۶۱ اقدام به خرید رسمی پلاکهای موصوف نموده که منجر به تنظیم سند رسمی به نام ایشان در همان سال گردیده است. در سال ٩٢ همزمان با آغاز عملیات اجرایی مسکن مهر فاز ١١ پردیس مقدار تقریبی حدود ١٢ هکتار از اراضی موصوف در قالب پروژه مسیرهای دسترسی فاز ١١ از مجاور تونل تا حدفاصل تقاطع غیر همسطح در حال احداث زون ٤ قرار میگیردکه از سوی شرکت عمران، طبق ماده ٩ نحوه تملک اراضی و املاک برای طرحهای عمومی و ملی طی تشریفات اداری خریداری میشود.

الباقی اراضی خارج از طرح همچنان در مالکیت و تصرف مالک رسمی باقیمانده است. همزمان با بازگشایی تونل مالک در قسمتی از اراضی خود طبق آیین نامه اجرایی تبصره ماده ١٢ قانون نظام صنفى (نحوه صدور پروانه کسب) مبادرت به تشکیل پرونده صنفی و مالیاتی و در نهایتاً اخذ جواز کسب از اتحادیه مطبوعه خود مینماید.»