نماز جمعه پردیس هم به خاطر وضعیت قرمز کرونا تعطیل شد

جستجو
صفحه اصلی
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹
نماز جمعه پردیس هم به خاطر وضعیت قرمز کرونا تعطیل شد
نماز جمعه پردیس هم به خاطر وضعیت قرمز کرونا تعطیل شد

پیام پردیس/

عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس پس از برگزاری جلسه کمیته مدیریت و مقابله با کرونا شهرستان در جمع خبرنگاران از وضعیت قرمز این منطقه خبرداد و اظهار کرد: وضعیت کرونا در پردیس قرمز است و اگر تصمیمات امروز این کمیته اجرا نشود امکان دارد این شهرستان به وضعیت سیاه هم برسد.

وی گفت: همانگونه که تا به امروز مردم، مسؤولان، دستگاهها و سایر ارگانها در تمام بخشهای خصوصی، دولتی و نیمه دولتی شهرستان تلاش خود را برای به حداقل رساندن شیوع کرونا را انجام دادند، امروز نیز انتظار داریم در این شرایط پروتکلهای بهداشتی و فاصلهگذاری اجتماعی را رعایت کنند.

فرماندار شهرستان پردیس افزود: باید با همراهی تمام مردم و دستگاهها تلاش کنیم تا وضعیت وخیمتر نشود و با اعمال محدودیتها از سیاه شدن وضعیت کرونا در پردیس جلوگیری کرده و شاهد افزایش تعداد مبتلایان منجر به فوت نباشیم.

رضایی ادامه داد: طی این جلسه تمام محدودیتهای لازم در پردیس اعمال و تیمهای بازرسی فرمانداری، اصناف، اماکن، تعزیرات، بهداشت، و دیگر دستگاهها با حداکثر توان و چندین تیم در اجرای این مصوبات میکوشند.

وی اضافه کرد: در حوزه مراسمات، تجمعات و جلسات و همچنین هرگونه تجمعی در حوزههای ورزشی و عمومی ممنوع است.

فرماندار شهرستان پردیس اضافه کرد: تمامی پاساژها، صنوف، مغازههای شهرستان پردیس باید با رعایت حداکثری پروتکلهای بهداشتی فعالیت کرده و از ورود افراد بدون ماسک به این اماکن جلوگیری به عمل آید.

رضایی تصریح کرد: در بخش توزیع و تولید ماسک، اداره صمت شهرستان با تسهیل فعالیت فعالان این بخش تلاش کرده تا ماسک با حداقل قیمت، و به صورت سهل در اختیار شهروندان قرار بگیرد.

وی افزود: اجرای فاصلهگذاری اجتماعی، شستن مداوم دستها و زدن ماسک باید به صورت کامل رعایت شود و در صورت کمک مردم و دستگاهها امیدواریم شاهد کاهش تعداد مبتلایان و قطع کردن زنجیره ابتلا به این ویروس باشیم و از این شرایط سخت به سلامت عبور کنیم

فرماندار شهرستان پردیس ادامه داد: نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس به همین دلیل تعطیل خواهد بود و فعالیت باشگاههای ورزشی نیز به صورت کامل قطع میشود و به هیچ وجه قصوری را نخواهیم پذیرفت.

رضایی اضافه کرد: به اداره ورزش و جوانان تأکید کردیم نه تنها ورزشهای پر برخورد، بلکه فضاهای باز و کم برخورد طی دو هفته آینده تعطیل خواهند بود.

وی در خصوص عبور مسافران برای رسیدن به محورهای هراز و فیروزکوه از شهرستان پردیس، بیان کرد: یکی از مشکلات شیوع همین مسافرتهای زیاد و عدم رعایت نکات بهداشتی است که از تمام مردم تقاضا داریم به صورت جدی رعایت کرده و به خاطر یک مسافرت سلامت خود و دیگر هموطنان را به خطر نیندازند.

فرماندار شهرستان پردیس تأکید کرد: ستادهای کرونا در سراسر کشور به فکر ایجاد ممنوعیتهای ترافیکی هستند اما این مورد را به عهده خود مردم گذاشتند و تا به امروز این مورد کمتر رعایت شده و امیدواریم از امروز به بعد مردم با رعایت بیشتر و عدم شروع مسافرت، قطعکننده زنجیره ابتلا باشند.