اهالی پردیس، بومهن و جاجرود از نبود بیمارستان در رنج و عذاب هستند

جستجو
صفحه اصلی
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹
اهالی پردیس، بومهن و جاجرود از نبود بیمارستان در رنج و عذاب هستند
اهالی پردیس، بومهن و جاجرود از نبود بیمارستان در رنج و عذاب هستند

پیام پردیس/ حجت الاسلام سیدحسین حسینی امام جمعه پردیس در خطبههای عبادی و سیاسی این هفته شهرستان که در مسجد الغدیر فاز ۴ پردیس و با حضور پرشور نمازگزاران و رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار شد، اظهار کرد: ۱۳ مهرماه سالگرد هجرت حضرت امام خمینی(ره) از عراق به پاریس در سال ۱۳۵۷ است که ازجمله آموزههای این هجرت‏ تاریخ ساز، امام راحل(ره) با این عظمت نتیجه خانوادهای با سابقه شش قرن تدین، ایمان، جهاد و شهادت بود.

وی ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و اعلام سایر مناسبتهای این هفته و تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت سردار رشید اسلام حاج حسین همدانی در چهارشنبه هفته جاری، ادامه داد: راز موفقیت قیام امام راحل(ره) علاوه بر اخلاص، شجاعت، معنویت و معرفت، این بود که عالمان دینی در ایران و کشورهایی چون لبنان، پاکستان، افغانستان، هند، کویت و عراق پیام امام را درک کرده و خود را مکلف کردند تا رسولان این قیام تاریخی در دنیا باشند.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه هجرت امام از نجف به پاریس، پیام انقلاب ایران را جهانى و درسطح دنیا مطرح ساخت و به گوش جهانیان رساند، اضافه کرد: امروز هم اگر طلاب و علمای دینی، رسولان پیام رهبری در ایران، بلاد اسلامی و جهان بشوند و به تکلیف خود عمل کنند، قطعاً موفقیت انقلاب بامحوریت ولایت به موفقیتهای گسترده و عمیقی دست پیدا خواهد کرد و دشمنان بیشتر ناکام خواهند ماند.

وی با تبریک ۱۳ مهر روز نیروی انتظامی امنیت را از نیازهاى اولیه توده مردم و نه یک عده خاص دانست و افزود: امنیت، عدالت و آسایش مرهون زحمات نیروی انتظامی است.

امام جمعه پردیس امنیت را احساس ناامنی برای گنهکاران و احساس امنیت برای بیگناهان برشمرد و تصریح کرد: بدون امنیت، نه خوراک لذتى مى بخشد، نه خانواده اُنسى ایجاد مى‏کند و نه شغل و درآمد فایده‏اى دارد که الحمدالله این امنیت به برکت انقلاب و نیروهای نظامی و انتظامی با فرماندهی کل قوا در کشور حاکم است و باید قدر این امنیت را دانست.

حجت الاسلام حسینی در ادامه با بیان اینکه جنگ جمعیتی خطرناکترین جنگ بر علیه ایران قوی است، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۱۴ خرداد امسال فرمودند: «در زمینه مسائل خانواده به ‏معنای واقعی کلمه باید تحول ایجاد کنیم؛ امروز خبرها و گزارش‏های متقن به ما می‏گوید که کشورمان به سرعت به سمت پیری پیش می رود.» این خیلی خبر وحشتناک و از جمله مواردی است که آثار آن وقتی ظاهر خواهد شد که هیچ ‏گونه علاجی برای آن متصور نیست و اینها را باید با تحول انجام داد.

وی عنوان کرد: بدون تردید کاهش جمعیت در سه مقطع زمانی کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت آسیب‏هایی را دربرخواهد داشت و این آسیب‏ها در سه سطحِ «فردی»، «خانوادگی» و «اجتماعی» و در عرصه‏های سبک زندگی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی خود را نشان خواهد داد.

امام جمعه پردیس خاطرنشان کرد: محروم بودن از مشورت، محروم بودن از دوست و رفیقی که جزئی از خانواده او است، ضعف در انجام کارگروهی، ضعف در برقراری ارتباط با جامعه و در نتیجه ضعف در مدیریت زندگی، ضعف در مهار اختلاف‏ نظرها و اختلاف‏ سلیقهها، ضعف در یادگیری و مواردی از این دست تنها برخی از آسیب‏هایی است که گریبان کودکان خانوادههای تک ‏فرزند را خواهد گرفت.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: با این شرایط جامعه رفته ‏رفته با نیروهای جوانی روبه‏رو می‏شود که دوران کودکی و نوجوانی خود را به ‏خوبی نگذرانده و از مهارت‏های فردی و اجتماعی کمتری برخوردار هستند و بیشتر اوقات کودکی و بلوغ خود را در تنهایی و یا در فضاهایی نظیر فضای مجازی گذرانده‏اند.

وی ابراز کرد: آمار طلاق در خانوارهای تک فرزند بیشتر از خانواده‏های چند فرزندی است و به عبارت دیگر، هرچه تعداد فرزندان بیشتر باشد، رغبت مادر به گرفتن طلاق (در صورتی که به هر دلیل، به‏ دنبال طلاق باشد)، کمتر است.

امام جمعه پردیس تشریح کرد: از سوی دیگر شاهد آن هستیم که در خانواده‏های تک‏ فرزند، انسجام عاطفی کم و سست و با افراط یا تفریط همراه است، اما در بُعد جامعه با آسیب‏هایی طرف هستیم که جامعه را رفته، ‏رفته آماده پذیرش تمامی تهدیدهای فرهنگی و سپس تهدیدهای امنیتی میکن